Pogłosek o romansie w polskiej kadrze siatkarek ciąg dalszy. Tym razem, pojawiła się informacja o rezygnacji ze stanowiska tenera uwikłanego w romans z jedną z grających kobiet.

"Przegląd Sportowy" informuje także o słowach selekcjonera Polski na temat postawionych mu wcześniej zarzutów "zmuszania do gry kontuzjowanych dziewczyn".

W oficjalnym oświadczeniu siatkarek reprezentacji Polski pojawiają się zarzuty dotyczące romansu jednego z członków sztabu z zawodniczką czy braku reakcji tenera na kontuzje siatkarki i tym samym dopuszczanie jej do gry.

Do postawionych zarzutów w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", odniósł się sam trener Jacek Nawrocki":

"Nie ingeruję w prywatne sprawy siatkarek i członków sztabu. To dorośli ludzie i jeśli nie ma to wpływu na ich pracę, nie mieszam się do tego. Zdaję sobie sprawę, że to trudna sytuacja dla wszystkich zainteresowanych. Zostało to już jednak załatwione i trener, o którym mowa, zrezygnował z pracy w kadrze."

Trener zakwestionował też, jakoby do gry zmuszano konruzjowane zawodniczki. Selekcjoner podkreśla, że nie wykorzystywano siatkarek, w momencie, kiedy ich stan zdrowia na to nie pozwalał. Dodaje, że każda najmniejsza niedyspozycja była dokładnia sprawdzana przez fizjoterapeutów.

"Żaden wynik nie jest ważniejszy od zdrowia. Nie było takiej sytuacji, w której lekarz czy fizjoterapeuta zgłaszał niedyspozycję siatkarki, a ja zmuszałem ją do gry. Przy tym, co sam przeszedłem w życiu - usuwanie nowotworu, zator płucny, a w zeszłym roku operacja biodra, nie wiem kim musiałbym być, żeby nie mieć współczucia dla cierpiących siatkarek."

Miejmy nadzieję, że problemy szkoleniowców znajdą rozwiązanie do 7 stycznia. To właśnie wtedy polskie reprezentantki rozpoczną zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Oby atmosfera panująca w szatni, nie przełożyła się na negatywne wyniki rozgrywek.

Przypominamy: REPREZENTANT POLSKI Z BOISKA TRAFIŁ DO SZPITALA! JEGO STAN JEST POWAŻNY

Portal "Życie" informuje: TO ZDJĘCIE ROBI FURORĘ. MINI BONIEK NA OKŁADCE ENCYKLOPEDII. ŚMIAŁO MÓGŁBY ZAGRAĆ W KINGSAJZ

Pisaliśmy także: DO SIECI TRAFIŁ NAJNOWSZY TELEDYSK CLEO! W PROJEKT ZAANGAŻOWANY BYŁ M.IN. ROBERT LEWANDOWSKI