Robert w tym sezonie był gościem na pięciu konferencjach FIA. Ostatnio miało to miejsce przy okazji GP w Singapurze. Właśnie wtedy Polak ogłosił, że nie ma zamiaru starać się o pozostanie w Williamsie na sezon 2020. Minęło jednak ponad 2 miesiące od tego spotkania, a plany Roberta Kubicy i jego teamu są wciąż nieznane.

Może to oznaczać, że przed GP w Brazylii krakowianin będzie chciał przekazać swoim kibicom coś ważnego. Jednakże konkretne informacje na temat przyszłości polskiego zawodnika w zawodach F1 mają zostać ogłoszone w grudniu.

Czwartkowa konferencja prasowa może być dla Roberta tą pożegnalną, ponieważ najprawdopodobniej przed GP w Abu Zabi zobaczymy na konferencji kierowców z czołówki. Ponadto FIA dąży do równej obecności wszystkich zawodników na konferencjach.

Przeważnie bierze w nich udział 5 kierowców, a mamy 21 wyścigów, co daje 105 „miejsc”. Wychodzi na to, że każdy z kierowców ma średnio 5 obecności na konferencjach. Po GP w Brazylii Polak będzie miał już wykorzystany swój „limit”.

GP w Brazylii ruszy w piątek (15 listopada) i potrwa do niedzieli (17 listopada). W pierwszym treningu (godz. 15) nie wystąpi Robert Kubica, zastąpi go Kanadyjczyk Nicholas Latifi. Niedzielny wyścig zaplanowano na godz. 18:10.

Przypominamy:REPREZENTANT POLSKI Z BOISKA TRAFIŁ DO SZPITALA! JEGO STAN JEST POWAŻNY

Portal "Życie" informuje:TO ZDJĘCIE ROBI FURORĘ. MINI BONIEK NA OKŁADCE ENCYKLOPEDII. ŚMIAŁO MÓGŁBY ZAGRAĆ W KINGSAJZ

Pisaliśmy także:DO SIECI TRAFIŁ NAJNOWSZY TELEDYSK CLEO! W PROJEKT ZAANGAŻOWANY BYŁ M.IN. ROBERT LEWANDOWSKI