PGE Narodowy, znajdujący się w miejscu dawnego Stadionu XX-lecia, oddany został do użytku w 2011 r. Pierwszym meczem rozegranym na jego murawie było towarzyskie starcie Polaków z Portugalią (29 lutego 2012 r., rezultat 0:0), przygotowujących się wówczas do udziału w finałach ME 2012, rozgrywanych nad Wisłą i na Ukrainie.

Dotychczas „Biało-Czerwoni” wystąpili przed warszawską publicznością już w sumie 22 razy, odnosząc 13 zwycięstw, notując dwie porażki i siedmiokrotnie remisując.

Po raz ostatni Polacy wychodzili ze swojej „świątyni” ze spuszczonymi głowami 5 marca 2014 r., kiedy to pod wodzą Adama Nawałki ulegli w spotkaniu towarzyskim Szkocji 0:1. Kolejnym spotkaniem rozegranym na PGE Narodowym był natomiast mecz eliminacji do ME 2016 we Francji z Niemcami, w którym „Orłom” udało się odnieść pierwsze zwycięstwo nad zachodnimi sąsiadami (2:0).

Historyczny triumf zapoczątkował serię ich meczów na opisywanym obiekcie, w których nie przegrali ani razu, co daje łącznie aż 17 spotkań (zarówno o punkty, jak i towarzyskich).

2085 – tyle dni upłynęło od przegranego starcia towarzyskiego ze Szkocją, co czyni PGE Narodowy najtrudniejszą europejską twierdzą do zdobycia. Żaden inny stadion na Starym Kontynencie nie pozostaje dłużej skutecznie bronionym przez jego gospodarzy, dlatego warto zadbać o to, by także dziś wieczorem Słoweńcy nie zdołali przerwać imponującej passy Polaków.

Czy drużynie Jerzego Brzęczka uda się tego dokonać? Miejmy nadzieję, że pomoże im w tym m.in. Łukasz Piszczek, dla którego będzie to ostatni mecz w reprezentacji.

Autor: Adrian Kowalczyk

Przypominamy...TO NIE KONIEC ZMIAN W ŻYCIU ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. LEWY PRZECHODZI NA WEGETARIANIZM

Informowaliśmy też: CO ARTUR BORUC ZAMIERZA ROBIĆ PO ZAKOŃCZENIU KARIERY? NIESPODZIEWANY PLAN POLSKIEGO BRAMKARZA

Portal "Życie" pisał o: HISTORYCZNY WYCZYN HARRY’EGO KANE’A. TAKIEJ PASSY STRZELECKIEJ NIE MIAŁ ŻADEN INNY ANGLIK