Występujący obecnie w ojczyźnie 18-latek od dawna pozostawał w kręgu zainteresowania największych europejskich drużyn, jednak to kielczanom udało się namówić go do podpisania z PGE VIVE trzyletniego kontraktu, który zacznie obowiązywać przed startem sezonu 2020/2021.

Thrastarson mimo młodego wieku może pochwalić się już m.in. reprezentowaniem barw drużyny narodowej Islandii (zadebiutował w niej w wieku zaledwie 16 lat). Można zatem przypuszczać, że w krótkim czasie zdoła stać się ważnym ogniwem ekipy mistrzów Polski.

Regularne wygrywanie w krajowych rozgrywkach już od dawna nie satysfakcjonuje władz, zawodników oraz kibiców kieleckiego zespołu, którzy marzą o powtórzeniu największego sukcesu w historii klubu, czyli zwyciężenia w elitarnej Lidze Mistrzów.

Do tej pory VIVE dokonało tego wyczynu tylko raz (w 2016 r.), dlatego z transferem Thrastarsona wiązane są nadzieje na to, że przyczyni się on do powrotu na szczyt swojego przyszłego zespołu, jeśli ten nie wygra trwającej edycji Champions League.

Autor: Adrian Kowalczyk

Przypominamy...TO NIE KONIEC ZMIAN W ŻYCIU ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. LEWY PRZECHODZI NA WEGETARIANIZM

Informowaliśmy też: CO ARTUR BORUC ZAMIERZA ROBIĆ PO ZAKOŃCZENIU KARIERY? NIESPODZIEWANY PLAN POLSKIEGO BRAMKARZA

Portal "Życie" pisał o: HISTORYCZNY WYCZYN HARRY’EGO KANE’A. TAKIEJ PASSY STRZELECKIEJ NIE MIAŁ ŻADEN INNY ANGLIK