Wybitny polski motolotniarz zginął w wypadku wiatrakowca, który spadł na lotnisku w Chrcynnie koło Warszawy. O jego śmierci poinformował Aeroklub Polski:

Z ogromnym żalem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, iż dzisiaj na lotnisku w Chrcynnie w wypadku wiatrakowca zginął Alojzy Dernbach, wielokrotny Mistrz Świata i Europy, członek Kadry Mikrolotowej, instruktor, pilot lotniowy, motoparalotniowy, motolotniowy, samolotowy i wiatrakowcowy. Aeroklub Polski składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom.

Mężczyzna był siedemnastokrotnym motolotniowym mistrzem naszego kraju. W swojej karierze dwukrotnie zdobył także mistrzostwo świata. Latanie było jego marzeniem z dzieciństwa. Sam o sobie pisał:

Jako dziesięcioletni chłopak przeczytałem „Szkołę Orląt” Janusza Meissnera i od tej pory żyłem z głową w chmurach, budując modele i czytając wszystko, co o lotnictwie znalazłem.

W ostatnich latach Alojzy Dernbach prowadził ośrodek szkolenia lotniczego, w którym uczył latania na motolotniach, samolotach ultralekkich i wiatrakowcach. To właśnie z lotniska w Chrcynnie korzystał prowadzony przez Dernbacha ośrodek.

Wiadomo już, że w chwili wypadku na pokładzie wiatrakowca znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga zmarła w trakcie reanimacji.

Alojzy Dernbach miał 59 lat. W tej chwili sprawę wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Nadal nie wiadomo bowiem, co doprowadziło do wypadku.

Z ogromnym żalem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, iż dzisiaj na lotnisku w Chrcynnie w wypadku wiatrakowca...

Gepostet von Aeroklub Polski am Dienstag, 19. November 2019

Warto sobie przypomnieć... MIJA ROK OD POŻEGNANIA LEGENDARNEGO, POLSKIEGO TRENERA. WE WZRUSZAJĄCYCH SŁOWA WSPOMINA GO ŻONA

Na portalu "Życie" dowiesz się także... ZNANY DZIENNIKARZ POTRĄCIŁ STARUSZKĘ NA PASACH. TAKIEGO WYROKU W SPRAWIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Portal "Życie" informuje również o... DENIS URUBKO PRZYMIERZA SIĘ DO ZDOBYCIA BROAD PEAK. BĘDZIE MU TOWARZYSZYĆ NAJPIĘKNIEJSZA KOBIETA FINLANDII