We wtorek wieczorem okazało się, że Mauricio Pochettino traci posadę trenera w Tottenhamie. W ciągu niecałej doby od pierwszego komunikatu ogłoszono, że nowym szkoleniowcem będzie… Jose Mourinho!

Mauricio Pochettino był trenerem Tottenhamu od 2014 roku.

- Niestety, rezultaty osiągane w lidze w końcówce poprzedniego sezonu i na początku obecnego były niezwykle rozczarowujące. Nie byliśmy chętni do dokonania tej zmiany. Zarząd nie podjął tej decyzji pochopnie lub w pośpiechu – tłumaczył Daniel Levy, prezes drużyny.

Już w środowy poranek kibice Tottenhamu mogli odetchnąć z ulgą – wybrano nowego trenera. Jose Mourinho będzie trenował zawodników Tottenhamu do końca sezonu 2022/2023. Od grudnia 2018 roku, po zwolnieniu z Manchesteru United, Mourinho nie miał pracy – można było go oglądać w roli eksperta telewizyjnego.

- Jestem podekscytowany faktem, że dołączę do klubu o tak wspaniałym dziedzictwie. Mają też niesamowitych fanów. To drużyna pełna jakościowych piłkarzy, zarówno w pierwszym składzie, jak i w akademii. Ze względu na nich przyjąłem tę propozycję – wypowiedział się główny zainteresowany.

Tottenham nie może się pochwalić dobrymi wynikami – wygrał tylko trzy na dwanaście ostatnich meczy, co daje mu czternaste miejsce w tabeli Premier League. Władze klubu wierzą, że Mourinho będzie lekiem na tę złą passę – w końcu nie bez powodu w 2010 roku otrzymał Złotą Piłkę FIFA dla najlepszego trenera świata.

Przypomnij sobie o… PRZEŁOMOWY SYSTEM PŁAC. PRACOWNICY MAJĄ DOSTĘP DO WYNAGRODZENIA JESZCZE PRZED "PIERWSZYM"

Jak informował portal Życie: BIŁY SIĘ O NIEGO NAJLEPSZE KLUBY EUROPY, LECZ ON WYBRAŁ KIELCE. OTO NOWY NABYTEK PGE VIVE

Portal Życie pisał również o… ŻYŁ Z GŁOWĄ W CHMURACH. NIE MA JUŻ Z NAMI WIELOKROTNEGO MISTRZA POLSKI I ŚWIATA