Obecny sezon nie należy do najlepszych Roberta Kubicy. Kierowca zdobył jedynie jeden punkt i nie nawiązał bezpośredniej rywalizacji o czołowe miejsca. Przed sportowcem pozostał już ostatni wyścig, jednak kibiców najbardziej interesuje to, co planuje Robert po jego zakończeniu.

Robert Kubica podjął kluczową decyzję. Niedawno zapowiadano, że Polak planuje zakończyć karierę w Formule 1. Jednocześnie pojawiały się informacje, że sportowiec ma kontynuować współpracę z Orlenem i zostać w F1.

Teraz pojawiły się jeszcze inne informacje. Według nich nasz kierowca rzeczywiście ma pozostać w Formule 1, ale przy jednoczesnym rozpoczęciu współpracy z nowym zespołem. Jak podaje "GP Today" - "Racing Point wygrał walkę o Kubicę".

Racing Point to konstruktor Formuły 1, który rozpoczął działalność w 2018 roku. Oficjalnym sponsorem zespołu są zakłady bukmacherskie SportPesa. Teraz od przyszłego sezonu szeregi zespołu ma uzupełnić polski kierowca.

Przy czym warto zaznaczyć, że Polak ma zostać rezerwowym i testowym. Kierowcą zespołu. Natomiast kierowcami wyścigowymi mają być: Sergio Perez i Lance Stroll. "GP Today" podaje:

"W ostatnich tygodniach Kubica, który powrócił do F1 po ośmioletniej przerwie, był łączony z kilkoma zespołami. Szef Haasa Guenther Steiner potwierdzał zainteresowanie jego zespołu, który również szukał kierowcy testowego oraz rezerwowego. Podobno zainteresowanie przejawiała również Alfa Romeo."

Dziennikarze informują, że wówczas Polak będzie mógł łączyć F1 z wyścigami w serii DTM, w których to rywalizują samochody turystyczne. Robert Kubica zostałby kierowcą BMW.

Warto przypomnieć sobie o...WIELKIE EMOCJE W OSTATNIM STARCIU WŁOSKIEGO KLUBU. TO TAKŻE ZASŁUGA POLAKA

Portal "Życie" pisał: ADAM MAŁYSZ ZDRADZIŁ W WYWIADZIE SWOJE PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. CZY LEGENDARNY SPORTOWIEC ZOSTANIE TRENEREM

Informował również: WŁADZE ZDECYDOWAŁY O WYŁĄCZENIU INTERNETU W CAŁYM KRAJU. MIESZKAŃCY SĄ ODCIĘCI OD ŚWIATA