Mecz rozegrano na wyrównanym, bardzo emocjonującym poziomie. W pierwszej kwarcie dominowali gospodarze ze stanu Kolorado, w pewnym momencie gry przeważając nad rywalem 17 punktami.

Druga kwarta należała do Celtów z Bostonu, którzy zanotowali świetną serię punktową 11:0.

W trzeciej części meczu gospodarze ponownie powiększyli swoją przewagę punktową, by podtrzymać dobrą passę także w ostatniej kwarcie.

Ostatnie sekundy meczu przyniosły bardzo istotne rzuty wolne, których autorem był Jamal Murray. Zawodnik Nuggets wykorzystał oba “osobiste” na półtorej sekundy przed końcem zawodów.

Mimo widowiskowej gry, najistotniejszym wydarzeniem meczu okazało się zderzenie koszykarza Bostonu Celtics Kemba Walkera z kolegą z drużyny Samim Ojeleye.

Dotkliwiej odczuł je Kemba, który rozpędzony biegł za piłką, tracąc nagle równowagę i uderzając z impetem czubkiem głowy w nogi Ojeleye.

Pomoc medyczna natychmiast zabezpieczyła kręgosłup zawodnika i przetransportowała go do szpitala. Tam wstępnie stwierdzono wstrząśnienie mózgu i po niedługim czasie wypisano Walkera do domu.

Wydaje się, że faza nieszczęśliwych kontuzji w Bostonie Celtics trwa. Wcześniej w tym miesiącu urazu doznał Gordon Hayward. Koszykarz złamał rękę, a to wyklucza go z gry na kilka miesięcy.