Izabela Marcisz wystartowała z 39. numerem po biegu pościgowym na 10 km techniką dowolną. Na całej długości trasy była bardzo mocno skupiona i zawzięta.

W pewnym momencie udało jej się znaleźć bardzo blisko “30”, jednak chwilę później osłabła i ostatecznie zakończyła rywalizację na 39. miejscu.

Marcisz uzyskała 29. czas netto, co pozwoliło jej zdobyć pierwsze dwa punkty w PŚ.

Druga z Polek, startująca w biegu, ukończyła trasę plasując się na 69. miejscu w stawce.

Pierwsze trzy pozycje wywalczyły Norweżki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Therese Johaug, druga była Heidi Weng, a trzecia – Astrid Jacobsen.

Marcisz po udanym starcie podkreśliła, że mimo młodego wieku, dorosła już do tego, by dojrzale rywalizować z najlepszymi biegaczkami narciarskimi na świecie.

- Zaczęłam podchodzić do startów bardziej poważnie i liczę na duże sukcesy w niedalekiej przyszłości — powiedziała.

Przypominamy o: WIADOMO, Z KIM BIAŁO-CZERWONI ZAGRAJĄ MECZE TOWARZYSKIE PRZED EURO 2020

Jak informował portal "Życie": CO DALEJ Z WYŚCIGAMI ROBERTA KUBICY? PODJĘTO PRZEŁOMOWĄ DECYZJĘ

Portal "Życie" pisał również o: CHIŃSKI FESTIWAL ŚWIATŁA ODBĘDZIE SIĘ W POLSCE! GDZIE I KIEDY BĘDZIE MOŻNA PODZIWIAĆ ILUMINACJE ŚWIETLNE?