Houston Rockets mierzyli się z Atlanta Hawks i dosłownie przejechali się po rywalu. Mecz zakończył się wynikiem 158-111 dla gospodarzy, ale wydarzeniem był występ Jamesa Hardena.

Lider „Rakiet” łącznie zdobył w tym spotkaniu 60 punktów! Co więcej, dokonał tego w zaledwie 31 minut. Harden trafił 16 z 24 oddanych rzutów, w tym 8 rzutów za trzy punkty. Dorzucił również trzy zbiórki, osiem asyst i trzy przechwyty.

To nie pierwszy raz, kiedy Harden zdobywa 60 punktów w jednym meczu. Wcześniej zdarzyło mu się to trzykrotnie.

Dzięki popisowi w meczu z Atlantą, Harden wszedł do grona czterech koszykarzy, którzy mają na swoim koncie przynajmniej cztery takie mecze – Michael Jordan (również cztery), Kobe Bryant (sześć) oraz Wilt Chamberlain (aż 32).

Jego kolega z zespołu Austin Rivers powiedział po meczu:

„Nikt wcześniej nie widział czegoś takiego. Ten gość rzucił 60 punktów i nie zagrał w czwartej kwarcie. Pokażcie mi drugiego takiego gracza, który byłby w stanie dokonać czegoś takiego”.

Przypominamy o... POLSCY KOSZYKARZE JUŻ WIEDZĄ, Z KIM POWALCZĄ O WYJAZD NA IGRZYSKA W TOKIO! NA ICH DRODZE STAJE M.IN. GENIALNY DZIECIAK Z NBA

Jak informował portal "Życie"... KUBICA W SZCZERYCH SŁOWACH PODSUMOWAŁ SWÓJ SEZON. „NICZEGO SIĘ NIE NAUCZYŁEM”

Portal "Życie" pisał również o... ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2020 ODCZUJĄ WSZYSCY PRACOWNICY. CHODZI RÓWNIEŻ O WYMIAR URLOPU