Można powiedzieć, że batalia o złoto na 200 metrów stylem grzbietowym była od początku sprawą między naszym pływakiem, a Niemcem Christianem Dienerem.

Najpierw w półfinałowym wyścigu Polak zajął drugie miejsce, ustępując właśnie Dienerowi. Na czwartej lokacie uplasował się inny polski zawodnik, Jakub Sierka.

Kawęcki zrewanżował się skutecznie Niemcowi już w finale, wyprzedzając go o 0,79 sekundy. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Greenbank. Sierka po raz kolejny zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu 0,42.

Ta konkurencja na krótkim basenie była do niedawna po prostu zdominowana przez Kawęckiego. Nie miał sobie równych przez pięć lat (2011-2016). W tym czasie wywalczył cztery złote medale ME i trzy złota MŚ.

Przypominamy o... ROBERT LEWANDOWSKI ZAGRA W REALU MADRYT?! POLSKI NAPASTNIK WSZYSTKO WYJAŚNIŁ

Jak informował portal "Życie"... DANIEL ANDRE TANDE PODZIELIŁ SIĘ BARDZO PRZYKRĄ HISTORIĄ. „SKOKI STAŁY SIĘ DLA MNIE ODSKOCZNIĄ”

Portal "Życie" pisał również o... KOLEJNE PODCHWYTLIWE PYTANIE W „MILIONERACH”. ODPOWIEDŹ POWINIEN ZNAĆ UCZEŃ PODSTAWÓWKI