To pierwsze podium Polaków w tegorocznym Pucharze Świata. Nieźle spisali się także panowie, którzy w składzie: Artur Nogal, Piotr Michalski i Damian Żurek zajęli 7 miejsce w stawce.

W piątek troje Biało-Czerwonych rywalizowało indywidualnie w grupie A na 1000 metrów. Finalnie na 13 miejscu uplasowała się Natalia Czerwonka. Panowie na dystansie 500 metrów zajęli odpowiednio: 11 lokatę — Artur Nogal oraz 17 — Piotr Michalski.

Michalski początkowo startować miał w grupie B, jednak w Kazachstanie nie wystąpili Japończycy. Dzięki temu Polak mógł zmierzyć się z najmocniejszymi rywalami.

W grupie B, która również rywalizowała w piątek, zaprezentowały się Kaja Ziomek oraz Karolina Bosiek. Zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce.

W starciu na dystansie 5000 metrów nasze reprezentantki, Magdalena Czyszczoń i Karolina Gąsecka, pobiły swoje rekordy życiowe, plasując się na 7 oraz 18 miejscu.

Wśród panów na dystansie 5000 metrów najlepszy okazał się Artur Waś, który rywalizację ukończył na 10 miejscu, a Damian Żurek na miejscu 15.

Dziś na torze lodowym rywalizowały będą na 500 metrów panie oraz na 1000 i 10000 metrów panowie.

Przypomnij sobie o: ZOBACZYMY FINAŁ LM NA PGE NARODOWYM!? ZNAMY SZCZEGÓŁY NIEBYWAŁYCH DONIESIEŃ [FOTO]

Jak informował portal "Życie": SKOCZEK NARCIARSKI TRAFIŁ DO ARESZTU. REPREZENTANT KRAJU MOŻE NIE WZIĄĆ UDZIAŁU W NAJBLIŻSZYCH ZAWODACH

Portal "Życie" pisał również o: STRAJK GENERALNY W CAŁYM KRAJU. BLOKADY NA DROGACH, ODWOŁANE POCIĄGI, ZAMKNIĘTE SZKOŁY