Mateusz Rudyk był najlepszy w obu finałowych wyścigach. Na mecie meldował się z czasem 10,039 i 10,120. Tuż za nim uplasował się Japończyk Tomohiro Fukaya.

Dodatkową radość przyniosły eliminacje, w których nasz rodak ustalił rekord Polski z wynikiem 9,527.

Polak zanotował swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze sportowej. Rudyk jest już brązowym medalistą mistrzostw świata, zorganizowanych w podwarszawskim Pruszkowie oraz Europy z Apeldoorn.

Startujący w sratchu brat Mateusza, Bartosz Rudyk, uplasował się na 7 miejscu.

W sobotę w wyścigu punktowym parami najwyższe w karierze miejsce zajęły Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Polki stanęły na drugim stopniu podium. Wyprzedziły je jedynie Australijki.

Warto sobie przypomnieć: KAMIL STOCH PLANUJE ZAKOŃCZENIE KARIERY? "ZDARZAJĄ SIĘ CHWILE KIEDY JESTEM BARDZIEJ ZMĘCZONY"

Portal "Życie" pisał: BRAMKA SEZONU? WIDEO Z NIESAMOWITEJ AKCJI HUENG-MIN SONA JEST ABSOLUTNYM HITEM MURAWY [WIDEO]

Portal "Życie" pisał również o: MAGDA GESSLER WRZUCIŁA ZDJĘCIE SWOJEJ CÓRKI. JEJ KOMENTARZ ZWALA Z NÓG