To właśnie polski napastnik rozpoczął strzelanie w Bolonii. Piątek bardzo ładną, indywidualną akcją wywalczył rzut karny i potem sam wymierzył sprawiedliwość, strzelając swojego czwartego gola w sezonie. Dodajmy, że w bramce gospodarzy stał Łukasz Skorupski.

Piątek grał dobrze przez cały mecz i w końcu przekonał włoskich obserwatorów swoją grą. Wypadł na tyle dobrze, że słynny dziennik „La Gazzetta dello Sport” zaczął swoje poniedziałkowe wydanie od wielkiego „Pum Pum” w nawiązaniu do popularnej cieszynki Polaka.

Jego występ został natomiast oceniony w taki sposób:

„Rozegrał mecz, jak przystało na prawdziwego piłkarza – zimna krew i poruszanie się po boisku. Sprytnie wywalczył rzut karny, a potem z łatwością zamienił go na gola”

Równie dobrze komentowały występ Piątka inne media:

„W końcu przekonujący występ Polaka. Był zdecydowanie bardziej aktywny niż w poprzednich meczach. W ataku poruszał się po całym boisku” – to nota wystawiona przez włoski Eurosport.

„Gra polskiego napastnika była wspaniała. Walczył z pełnym poświęceniem. To dobra wiadomość dla trenera Stefano Pioliego” – takimi słowa podsumował reprezentanta Polski serwis tuttomercatoweb.com. 

Przypominamy o... BRAMKA SEZONU? WIDEO Z NIESAMOWITEJ AKCJI HUENG MIN-SONA JEST ABSOLUTNYM HITEM MURAWY [WIDEO]

Jak informował portal "Życie"... NAPOLI NADAL BEZ MILIKA, POLAK WCIĄŻ ODCZUWA BÓL. KIEDY UDA NAM SIĘ ZOBACZYĆ GO PONOWNIE NA MURAWIE

Portal "Życie" pisał również o... TO BĘDZIE PRAWDZIWA REWOLUCJA. CARREFOUR WPROWADZA NOWE ROZWIĄZANIE