Światowa Agencja Antydopingowa podjęła decyzję o ukaraniu Rosji za aferę z 2014 roku.

Rosjanie przygotowywali się wówczas do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Sportowcy tego kraju stosowali niedozwolone substancje i aby cały proceder nie wyszedł na jaw, sfałszowano i zmanipulowano dokumentację.    

Sankcja nałożona na Rosję oznacza, że flaga oraz hymn tego państwa nie będą dozwolone w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. Tak samo będzie również na mistrzostwach świata w Katarze oraz na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Rosyjscy sportowcy będą mogli wystąpić na tych imprezach, ale nie zrobią tego pod swoją flagą i de facto nie będą reprezentować Rosji.

Jednym z innych postanowień komitetu jest czteroletni zakaz goszczenia i ubiegania się przez Rosję o prawa do organizowania jakichkolwiek edycji ważnych wydarzeń. 

Warto dodać, że ta decyzja nie wpłynie na rozegranie wcześniej zaplanowanych meczów mistrzostw Europy 2020 w rosyjskich miastach. 

Rosja ma teraz 21 dni na odwołanie się i złożenie apelacji. 

Przypominamy o... „WASZ KRAJ JEST SZALONY!” JAK STEFAN HORNGACHER WSPOMINA POLSKĘ

Jak informował portal "Życie"... KTO Z BARAŻY DO POLSKIEJ GRUPY NA EURO 2020? Z KIM ROZEGRAĆ WCZEŚNIEJ MECZE TOWARZYSKIE? DZIENNIKARZE SPORTOWI PODAJĄ NAJLEPSZE OPCJE

Portal "Życie" pisał również o... WSZYSTKO JASNE. CZY TVP POKAŻE WRĘCZENIE NOBLA OLDZE TOKARCZUK? JEST ODPOWIEDŹ PRZEDSTAWICIELA TELEWIZJI POLSKIEJ