Napoli od początku meczu mocno ruszyło do ataku i pierwszego gola zdobyło już w 3. minucie spotkania. Zdobywcą bramki był nie kto inny, jak właśnie Arkadiusz Milik.

Polak wykorzystał nieporadność bramkarza gości i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

To był jednak dopiero początek indywidualnego popisu reprezentanta Polski. Milik podwyższył wynik na 2:0 w 26. minucie, kiedy wykorzystał dobre dogranie Di Lorenzo z prawej strony.

Trzecią bramkę dopisał na swoim koncie w 38. minucie. Tym razem piłka zatrzepotała w siatce po tym, jak Milik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Callejonie.

Czwartą bramkę, również po strzale z rzutu karnego, dołożył Dries Mertens. Milika nie było już wówczas na boisku.

Warto zauważyć, że Arkadiusz Milik jest pierwszym zawodnikiem Napoli w historii występów tego klubu w Lidze Mistrzów, któremu udało się zdobyć trzy bramki w jednym meczu.

Milik jest też dopiero trzecim zawodnikiem, który zdobywa hat-tricka w pierwszej połowie spotkania dla klubu z Włoch.

Przypominamy o... LIGA MISTRZÓW: POPIS FANTASTYCZNEGO LEWANDOWSKIEGO! BAYERN GROMI, A POLAK ZADZIWIA PIŁKARSKI ŚWIAT! [WIDEO]

Jak informował portal "Życie"... TWITTEROWY WPIS CRVENY ZVEZDY NA TEMAT LEWANDOWSKIEGO HITEM SIECI! NIEMIECKIE MEDIA OSZALAŁY PO WYSTĘPIE POLAKA

Portal "Życie" pisał również o... ZENEK MARTYNIUK ZDRADZA SZCZEGÓŁY ZE SWOJEGO ŻYCIA. CIEKAWE, CZY ŻONA ZNAŁA SEKRETY KRÓLA DISCO