W social mediach pojawił się klip promujący kalendarz. Piłkarze Napoli pozują przed obiektywem w błękitnych strojach. Towarzyszą im tancerki w ubraniach, nawiązujących do krajów pochodzenia zawodników.

Na nagraniu zobaczyć można dwóch naszych rodaków, grających dla klubu z Neapolu.

Polacy, przepasani jasnoniebieskimi szarfami, w charakterystycznych pozach prężą przed obiektywem muskuły.

Zawodnicy przyznają, że podczas zdjęć do kalendarza świetnie się bawili i dużo śmiali. Mają też nadzieję, że efekty ich pracy spodobają się ludziom.

“Jedno miasto, jeden zespół, jeden świat” - to hasło przewodnie projektu. Nawiązuje ono do relacji miasta i klubu z resztą świata.

- Nasi fani są wszędzie, a piłkarze też pochodzą z różnych krajów i stają się ambasadorami klubu na świecie. Kalendarz jest więc również refleksją na temat spójności, braterstwa i szacunku między różnymi kulturami — wyjaśnił odpowiedzialny za projekt Alessandro Formisano.

Przypominamy o: NIEOKRZESANY KIBIC ZDENERWOWAŁ CRISTIANO! BARDZO WYMOWNA REAKCJA PIŁKARZA [WIDEO]

Jak informował portal "Życie": BRAWO! RUDYK PONOWNIE NAJLEPSZY! TRIUMF W PUCHARZE ŚWIATA I KOLEJNY REKORD NA KONCIE POLAKA

Portal "Życie" pisał również o: CZY WIDZOWIE BĘDĄ MUSIELI POŻEGNAĆ "OJCA MATEUSZA"? W SERIALU DOJDZIE DO SENSACYJNEGO ZWROTU AKCJI