Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, policjanci z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie we wtorek wieczorem dokonali zatrzymania Cezarego K. byłego menadżera Roberta Lewandowskiego. Mężczyzna, która prowadził przez lata karierę najlepszego piłkarza Bundesligi i kapitana Reprezentacji Polski w piłce nożnej jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec Roberta Lewandowskiego. Miały one zmusić „wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego”, jak podano w komunikacie do zapłacenia 20 milionów euro na rzecz zatrzymanego.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć RMF FM i dziennikarzowi stacji Mariuszowi Piekarskiemu, podejrzany miał kierować szantaż wobec Lewandowskiego i obiecywać milczenie o rzekomych nieprawidłowościach w rozliczeniu podatkowym z niemieckim fiskusem.

Sensacyjne wieści o byłym menadżerze Roberta Lewandowskiego! Cezary K. zatrzymany przez policję, jest podejrzany o poważne przestępstwo

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, Robert Lewandowski ma status osoby pokrzywdzonej, a obecnie trwa przeszukanie domu Cezarego K. w pobliżu Konstancina-Jeziornej.

Lewandowski oficjalnie zakończył współpracę z Cezarym K. ponad dwa lata temu, a dziś jego menadżerem jest Pini Zahavi z Izraela.

Okazuje się, że prawny pełnomocnik Roberta Lewandowskiego, Tomasz Siemiątkowski doniósł na byłego agenta piłkarza, przedkładając dowody na szantaż i próbę wyłudzenia pieniędzy tą drogą od jego klienta.

Zarzewiem konfliktu między panami miały być finanse, prawa do wizerunku, a także spółka, w której obaj mieli udziały.

Według informacji, które trafiły we wrześniu do mediów, podejrzany miał wyjść na drogą pozwu cywilnego, domagając się zapłaty 39 milionów złotych od Roberta Lewandowskiego.

"Chodzi o udziały w spółce RL Management, którą założyli w 2014 roku, na potrzeby kolejnych kontraktów. K. wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego" - tłumaczyli dziennikarze portalu Wirtualne Media, na które powołuje się Sport Interia.

Spółkę rozwiązano, a niemieckie media miały zarzucać piłkarzowi np. antydatowanie umowy o prawach reklamowych, co miało sprawić, ze uniknie liczonych w milionach pdoatków.

„Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego, prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie” – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Lewandowskich Monika Bondarowicz.

fot. Instagram @_rl9

Jak informował portal "Życie": RADOSŁAW MAJDAN W SZPITALU Z POWODU ZAKAŻENIA! CHOĆ NIE MA Z NIM KONTAKTU TO ŻYWIENIE ZAPEWNIŁA MU UKOCHANA ŻONA, MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN

Przypomnij sobie: POLSKA WOKALISTKA PRZEŻYWA TRUDNOŚCI. SŁAWA PRZYBYLSKA PRZYZNAJE, ŻE ŻYCIE DOŚWIADCZYŁO JĄ W OSTATNICH LATACH, MĄŻ ZABIERA JEJ NIEMAL CAŁY CZAS

Portal "Życie" pisał również: SMUTNE WIEŚCI O DARIUSZU GNATOWSKIM. W JEGO OSTATNIEJ DRODZE TOWARZYSZYĆ MU BĘDĄ ZALEDWIE NAJBLIŻSZE OSOBY. PRZYJACIELE AKTORA ZAWIEDZENI