Łukasz Piszczek opowiedział o dalszych planach związanych z grą w piłkę nożną. W rozmowie odniósł się do doniesień o tym, co łączy go z jednym z najlepszych klubów na świecie.

Łukasz Piszczek ma 34 lata. Zdecydował się na zakończenie kariery w reprezentacji Polski, obecnie gra tylko w klubie – BVB. Mówił wtedy, że będzie grać do czerwca 2020. Co się zmieniło?

– Priorytetowo traktuję przedłużenie umowy z BVB, zobaczymy, czy władze klubu też będą tego chciały. Zamierzam pograć w piłkę do czerwca 2021 – mówił podczas wywiadu dla „Przeglądu Sportowego”, który przeprowadziła Iza Koprowiak.

– Ktoś może uznać, że skoro masz 34 lata, to jesteś wolny. Ale gdy patrzę w statystyki, to widać, że do najwolniejszych nie należę. Dlatego wolę określenie doświadczony niż stary – skomentował swój wiek.

– Dla mnie też była to sensacja – mówił na temat plotek twierdzących, że Thomas Tuchel chce go pozyskać dla PSG.

Piszczek grał już 300 meczy w Bundeslidze. Podczas ostatniego z nich Borussia wygrała z Wolfsburgiem z wynikiem 3:0, zaś Piszczek był kapitanem drużyny od momentu zejścia z boiska Marco Reusa.

Piłkarz obchodził rekord razem z najwierniejszymi kibicami z tzw. „żółtej ściany” stadionu klubu.

Ostatni mecz Łukasza Piszczka w reprezentacji Polski odbędzie się w listopadzie – zagra podczas rywalizacji ze Słowenią.

Co się działo podczas spotkania? POLAK BOHATEREM NA BOISKU! POWSTRZYMAŁ KIBICÓW NA MURAWIE!

Zobacz, co stało się na murawie! KOMPROMITACJA BAYERNU MONACHIUM! LEWANDOWSKI STRZELIŁ „BRAMKĘ HONOROWĄ”!

Martyna Piotrowska