Napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego, czeka operacja pachwiny. Piłkarz zastanawia się nad dogodnym terminem. Pod uwagę bierze listopad albo grudzień.

– Robert Lewandowski będzie musiał poddać się zabiegowi, który wykluczy go z gry na kilka-kilkanaście dni. To oznacza, że może nie zagrać w najbliższych meczach kadry – mówił Mateusz Borek dla programu „Cafe Futbol”.

Według „Przeglądu Sportowego” Lewandowski zmaga się z przepukliną pachwinową i musi zdecydować się na operację, zastanawia się jednak nad dogodnym terminem.

Piłkarz uzgodnił z Jerzym Brzęczkiem, że jeśli Polakom uda się awansować do Euro 2020, opuści zgrupowanie w listopadzie, by móc usunąć przepuklinę.

Robert Lewandowski jest w świetnej formie – w każdym z dziesięciu meczy Bundesligi miał na swoim koncie co najmniej jedną strzeloną bramkę.

To najskuteczniejszy zawodnik wśród pięciu najsilniejszych europejskich lig, ma już 38 bramek. Właśnie dlatego chciałby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Zastanawia się nad operacją w listopadzie lub grudniu. Mógłby opuścić grudniowe mecze Bayernu, co dałoby mu możliwość dobrego przygotowania do gry po przerwie zimowej.

Decyzja o terminie operacji należy tylko do Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Piszczek miał kończyć karierę. Zmienił plany? ŁUKASZ PISZCZEK JEDNAK NIE KOŃCZY KARIERY? CHCE GO JEDEN Z NAJLEPSZYCH KLUBÓW NA ŚWIECIE!

Powiew świeżości w reprezentacji. Jaki będzie skutek? JERZY BRZĘCZEK WPISAŁ NA LISTĘ REPREZENTACJI KOLEJNEGO DEBIUTANTA. JAK SIĘ TO SKOŃCZY NA ELIMINACJACH DO EURO 2020?

Martyna Piotrowska